Ačiū, kad apsilankėte mūsų svetainėje www.nuotekos.lt

Nuotekų valymo įrenginiai

<< Atgal                                                                                                           Buitinės nuotekos >>

Nuotekų valymo įrenginiai

1. Ar atliekate įrenginių montavimo ir pajungimo darbus? Taip, atliekame. Kiekvienu individualiu atveju parenkame keletą galimų montavimo variantų, įvertiname jų kaštus, suderiname su užsakovu.
2. Ar galima montuoti įrenginį važiuojamoje dalyje? Tai, galima. Tik tokiu atveju reikia papildomai montuoti g/b perdenginį, perdaryti įrenginio aptarnavimo liuką, sumontuoti metalinį dangtį, atlaikysiantį būsimas apkrovas, jei bus ant jo užvažiuojama.
3. Kur statoma orapūtė? Orapūtė gali būti montuojama ir patalpoje (rekomenduotinas maksimalus atstumas iki įrenginio neturėtų viršyti 15 m), ir šalia įrenginio. Orapūtė skleidžią specifinį garsą, kuris gali trikdyti gyventojus, tad orapūtės montavimo patalpoje atveju reikėtų parinkti tokią patalpą, kuri nebūtų gyvenamoje zonoje. Labiausiai tam tinka katilinės, rūsiai, sandėliukai, sanitarinės patalpos, garažai ir pan.Kai orapūtė montuojama šalia įrenginio, naudojama speciali arba savadarbė orapūtės dėžutė. Svarbu, kad ji užtikrintų oro srauto pritekėjimą, taip pat apsaugotų nuo vandens, sniego, dulkių patekimo.
4. Ar nesklis bogas kvapas iš įrenginio? Kad įrenginys veiktų nepriekaištingai, būtina užtikrinti ne tik technologiškai teisingą jo įrengimą/sumontavimą, bet ir žinoti pagrindines eksploatacines normas. Apie tai plačiau rasite kitose šio klausimyno ir svetainės puslapiuose.
5. Kas yra septikas? Apie septikus skaitykite čia…
6. Kokios valymo įrenginių kainos? Nuotekų valymo įrenginių "Traidenis" kainos pateikiamos čia…
7. Aeracinis įrenginys. Kas tai? Apie aeracinius įrenginius skaitykite čia…
8. Kurioje sklypo vietoje geriausiai montuoti nuotekų valymo sistemą? Nuotekų valymo sistemos įrengimo vieta yra reglamentuojama. Tai apsprendžia SAZ (sanitarinė apsaugos zona), atstumai iki sklypo ribos (tiek besiribojančios su bendro naudojimo zona, tiek kaimyniniais sklypais). Ypač tai aktualu norintiems įsirengti nuotekų valymo sistemas sodų bendrijose. Dažnai sklypas būna 6 arų, ar dar mažesnis, be to jau užstatytas, suformuota aplinka ir sugadinti santykiai su kaimynais. Reikėtų  priimti domėn faktorių, kad Jūsų pageidavimas įsirengti nuotekų valymo sistemą  yra noras pagerinti  tiek savo sodybos, tiek kaimynų ekologinę aplinką, o tai ir yra svarbiausia. Todėl sprendimą rasti galima visada. Tiesiog atvykstame į vietą, įvertiname visus faktorius ir sutariame dėl sistemos montavimo termino.
9. Kur nukreipti išvalytas nuotekas? Išvalytos nuotekos yra išleidžiamos į pratekančio vandens griovius, upelius, melioracijos kanalus. Taip pat jos gali būti infiltruojamos į vietinį gruntą, jei tam yra tinkamos sąlygos (gruntas laidus vandeniui: smėlis, žvirgždas, jei gruntiniai vandenys yra neaukštai: bent 1,2 m nuo paviršiaus). Galimi ir kompleksiniai sprendimai, kai nuotekos perpumpuojamos papildomai įrengta mini siurbline į reikiamą vietą. Plačiau apie galimus skirtingus atvejus skaitykite čia…
10. Ar reikalingas leidimas nuotekų nuvedimui į esamą telkinį? Į šį klausimą galimi du atsakymai: taip ir ne. Kaip reiktų elgtis konkrečiu Jūsų atveju, galime pakonsultuoti betarpiškai. Daugeliu atvejų net nereikalinga atvykti į vietą, situaciją pakanka aptarti telefonu.
11. Kas prižiūrės nuotekų valymo sistemą eksploatacijos metu? Parduodami įrenginį, jį montuodami, mes suteikiame išsamią informaciją, kaip prižiūrėti visą nuotekų sistemą. Esant pageidavimui galime sudaryti eksploatacijos sutartį. Tai ypač rekomenduotina, kai įrenginys montuojamas keletui sodybų, ar namų kvartalui.
12. Ar nuotekų valymo įrenginius reikia valyti? Taip. Vieną kartą per metus reikia išvalyti susikaupusį dumblą iš įrenginio apatinės dalies. Tai atliekama asenizacine mašina ir dažniausiai kainuoja apie 100 Lt.
13. Nuo ko priklauso valymo įrenginio ir visos nuotekų sistemos kaina? Valymo įrenginio kaina priklauso nuo technologinių parametrų. Visos nuotekų sistemos kaina priklauso nuo keleto faktoriu, pvz.: pagrindinio vamzdyno ilgio, gruntinio vandens lygio, ar galimas išvalytų nuotekų nuvedimas į pratekančio vandens griovius, upelius, melioracinius kanalus ir pan.
14. Kaip veikia buitinių nuotekų valymo įrenginys? Nuotekų valymo įrenginių principinė schema ir veikimo aprašymas pateikiamas čia…
15. Kokia garantija suteikiama buit. nuot. valymo įrenginiui "Traidenis"? Įrenginiui suteikiama 10 metų garantija.
16. Ar įrenginys bus pajėgus normaliai funkcionuoti, jei žmonių skaičius bus didesnis, nei numatyta įrenginio, pvz.: NV-A-1, techninėje kortelėje? Įrenginio NV-A-1 debitas (0,8 m3 per parą), arba 24 m3 per mėnesį yra pakankamai didelis. Skaičiuotina, kad vienam asmeniui per parą tenka apie 200 l nuotekų (suvartojamo vandens). Realiai tokie kiekiai nėra pasiekiami. Sodyboje apsilankius svečiams greičiausiai nebus papildomai sunaudojama 150 l vienam asmeniui, ar masiškai naudojamasi tualetu (apie 5-10 l  vienam asmeniui). Maisto ruošimui sunaudojamo vandens kiekis taip pat neturės lemiamos įtakos. Taigi, momentinė (laikina) apkrova įrenginiui tikrai galima iki 12 žmonių.
17. Kokia įrenginio techninė priežiūra? Techninė įrenginio priežiūra labai paprasta: reikalinga tik užtikrinti pastovų oro padavimą į įrenginį ir vieną kartą per metus išvalyti susikaupusį dumblą įrenginio apatinėje dalyje.

18. Kokia šio objekto paskirtis? 

Plastikinis šulinys su kinete

Tai plastikinis šulinys, kurio dugne sumontuota kinetė su latakais buitinių arba lietaus nuotekų nukreipimui iš sklypo.

 

Montavimo darbai

1.Kokia montavimo darbų trukmė? Individualaus namo/sodybos nuotekų valymo sistemos montavimo darbų trukmė yra 1 – 2 dienos. Dažniausiai pakanka vienos dienos. Darbų trukmė būna didesnė tais atvejais, jei reikalinga atlikti papildomus darbus: suformuoti aplinką, įrengti ar atstatyti kitus sodybos dekoratyvinius elementus ir pan.
2. Nuo ko priklauso nuotekų valymo įrenginio montavimo kaina? Nuotekų valymo sistemos parenkamos pagal vietovės sąlygas – reljefo pobūdį, grunto hidrogeologines charakteristikas, urbanistinius sprendinius, žemės sklypo ribas, nuotekų kiekio, užterštumo normas, jų išleidimo galimybes ir kt. Individualiose sodybose dažniausiai tinka vienas iš šių montavimo variantų. Be abejo, ne visi atvejai gali būti aprašomi tipinėmis schemomis. Tada tiesiog atvykstame pas Jus į sodybą, arba gauname iš Jūsų projektinę dokumentaciją (jei sodyba yra naujai statoma ar rekonstruojama) ir atliekame detalius skaičiavimus. Jūsų pageidavimu, pateikiame keletą variantų.
3. Kokios nuotekų valymo sistemos montavimo kainos? Tai priklauso  nuo situacijos Jūsų sodyboje. Daugiau apie montavimo darbų kainas rasite čia…
4. Kada (kuriam statybų etape) reikia/rekomenduotina įrengti nuotekų sistemą? Informacija ruošiama…
5. Situacija: kaimynai, kad būtų pigiau, norėtų įsirengti bendrą nuotekų sistemą. Patarkite, gal geriau sistemą įsirengti atskirai? Informacija ruošiama…
6. Ar yra galimybė sumontuoti nedidelį valymo įrenginį nuosavo namo rūsyje? Šiuo metu rūsys nenaudojamas, o kiemas išklotas trinkelėmis, kurių nesinorėtų ardyti. Mes tokio įrenginio pasiūlyti negalime. Be to, iškils problema, kur nuvesti išvalytas nuotekas. Greičiausiai dar reikėtų montuoti ir mini pakėlimo siurblinę, o ištekėjimo vamzdį visvien reikėtų pakloti, išardant kiemo trinkeles.
7. Ar galimas nuotekų nuvedimas į užšąlantį upelį? Informacija ruošiama…
8.Kokia garantija suteikiama buit. nuot. valymo įrenginio "Traidenis" montavimo darbams? Įrenginio montavimo darbams suteikiama 5 metų garantija.

Užduokite mums klausimą tiesiog čia

 

Patvirtinimas

google3d2cb310c7d12337